Trendy w dekorowaniu okien- czyli najmodniejsze firany do salonu

Pięknie urządzone wnętrze powinno charakteryzować doprecyzowaniem wszystkich szczegółów.  Jednym z elementów, na które warto zwrócić uwagę jest dekoracja okien. Modne firany do salonu pełnią nie tylko funkcję praktyczne, ale także stanowią ukoronowanie całego procesu urządzania wnętrza.

Firany? Co słychać w najnowszych trendach?

Firany i zasłony pełnią funkcję zaciemniania pomieszczenia. Mają za zadanie osłaniać przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów oraz chronić przed słońcem, a w nocy przed światłem latarni czy reflektorami samochodów.

Dodatkowo pełnią funkcję dekoracyjną, a odpowiednio dobrane uzupełniają wystrój. Nadają wnętrzu przytulności i indywidualnego charakteru.

Modne firany do salonu  cechują się przede wszystkim prostotą. Największą popularnością w 2022 roku cieszą się gładkie modele firan bez wzorów. Materiały z których wykonane są najmodniejsze w ostatnim czasie firanki powinny być naturalne. Króluje wśród nich len, bawełna czy jedwab. Istotą doboru modnej dekoracji okiennych jest więc prostota i minimalizm. Zastosowanie takich materiałów pozwala na większą fantazję w kwestii zawieszenia firan. Można je upinać i drapować w ciekawy sposób lub ozdobić dekoracyjnymi kryształami czy podwiązać za pomocą różnego rodzaju spinek do firan i zasłon.

W kwestii kolorystyki, niezmiennie królują jasne barwy takie jak biały, kremowy czy delikatny beż, turkus i odcienie żółci.

Modne firany do salonu- wzory

Dla osób, które nie lubią gładkich firan polecane są te we wzory. Tutaj także można znaleźć coś dla siebie, jednocześnie zgodnego z obowiązującymi trendami. Naturalne tkaniny dobrze komponują się z haftami, dużymi ornamentami, gipiurowymi aplikacjami czy ażurowymi wstawkami.

Firany są elementem wystroju, który stosunkowo łatwo wymienić dzięki temu można zawsze mieć modny element w swoim salonie. Taka zmiana pozwoli szybko odmienić i ożywić wnętrze. Dobierając firany warto pamiętać, aby do modnych ostatnio, ciemnych ścian dobierać te jaśniejsze mocniej przepuszczające światło, do wzorzystych tapet lepiej dobrać gładkie minimalistyczne firanki, a w jasnych prostych wnętrzach można sobie pozwolić na więcej fantazji i zaszaleć ze zdobieniami czy kolorem.

Modne firany do salonu można zakupić w rożnej formie. Można kupić materiał na metry i oddać do obszycia lub kupić gotowe. Popularne w ostatnich sezonach są firany gotowe z przelotkami w formie metalowych kółek. Nadają one wnętrzu nowoczesności. Można się także zdecydować na firany na szelkach lub na taśmie. Tutaj wybór zależy od gustu i preferencji.

Warto śledzić trendy wnętrzarskie, aby móc zmieniać dekorację okien zgodnie z najnowszą modą.